KARPATSKÁ HISTÓRIA - výstup na najvyšší vrchol Malých Karpát s návštevou hradu

Dátum konania:
Dostupnosť: na sklade
60.00 Cena bez DPH
72.00 OSÔB
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Karpatská história

  • Ročné obdobie – jar, leto, jeseň, zima
  • Trvanie – 1 deň (8 hodín)
  • Charakter – trekking + GPS + história
  • Lokalizácia – Záruby
  • Dĺžka – cca 15 km
  • Počet – od 15 do 50 osôb

Hrad Ostrý Kameň postavili v 13. storočí a v listinách sa prvý raz spomína v roku 1273. Ako jeden z pohraničných hradov strážiacich západné hranice Uhorska, mal aj špeciálnu úlohu chrániť diaľkovú obchodnú cestu, vedúcu z Budína cez západné Slovensko týmto priesmykom do českých krajín, ktorá je všeobecne známa ako tzv. česká cesta.

Zoberieme vás na cestu časom, pričom budete spoznávať históriu Karpát, vystúpite na najvyšší vrchol Malých Karpát – Záruby 768 mnm a svoju túru zakončíte na najväčšom hrade na hrebeni Malých Karpát.

Jedná sa o krásnu nenáročnú túru s alpínskymi prvkami. V prípade dobrého počasia vás čakajú nádherné výhľady na obidve strany.

V cene je zahrnuté pri počte min. 20 osôb:

- turistický doprovod, plánovanie trasy, občerstvenie, autobusová doprava a odborný výklad o histórii.

V prípade záujmu dokážeme pre klienta zebezpčiť aj miesto, kde sa bude event konať, ubytovanie, catering no proste urobiť to full servis. Tieto náklady ale nie sú zahrnuté v danej cene, budú sa účtovať po vzájomnej dohode na základe vami vybraných možností.  

Výsledná cena je orientačným odhadom celkovej sumy, jej finálna výška závisí od mnohých faktorov a platí pravidlo, čím vyšší počet účastníkov tým nižšia jednotková cena. K jej prepočtu dôjde po osobnom kontakte a ujasnení si detailov:)